Jesteś na: Strona główna / Aktualności
04 MAJ 2016

Turniej Szachowy z okazji Konstytucji 3 Maja

Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Czeladzi był organizatorem Turnieju Szachowego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w ramach Majówki na Sportowo.

We wtorkowe popołudnie kawiarenka MOSiR Czeladź zapełniła się pasjonatami tej wyjątkowej dyscypliny sportowej jaką są szachy. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Pod okiem sędziego pana Macieja Janiszewskiego w wielkim skupieniu swoje szachowe partie rozgrywało 44 zawodników.

Po kilku godzinach emocjonujących zmagań najlepszymi okazali się: w kategorii dzieci do lat 10: trzecie miejsce zajęła Emila Tryjańska,drugie miejsce zajął Wojciech Maślanka,natomiast pierwsze miejsce zajął Jakub Nerwy. W kategorii młodzież do lat 18: trzecie miejsce zajęła Kornelia Tryjańska,drugie miejsce zajął Artur Oborski a ze zwycięstwa mógł się cieszyć Arkadiusz Hopek. W klasyfikacji generalnej szach – mat powiedzieli Andrzej Rachtan – III miejsce,Jacek Stachańczyk – II miejsce oraz Marek Sensuła – I miejsce.

Zwycięzcy nagrodzenie zostali medalami i dyplomami, które wręczył Dyrektor MOSiR Czeladź Henryk Michalski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na listopadowy Turniej Szachowy.