Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 2, 41-250 Czeladź
tel. 032 265 42 32
fax. 032 265 81 06
e-mail: biuro[at]mosir.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności
03 CZE 2016

II edycja z przedszkola na stadion

W środę 1-go czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź byli organizatorami II edycji Dnia Dziecka „Z Przedszkola na stadion”. Impreza odbywała się na zasadach zbliżających się Mistrzostw Europy we Francji i każde przedszkole reprezentowało kraj, który bierze udział w turnieju.

W zajęciach rekreacyjno-sportowych uczestniczyły 6-latki ze wszystkich czeladzkich przedszkoli oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zajęcia odbywały w 16 strefach na głównej płycie stadionu im. Józefa Pawełczyka, gdzie ok. 200 6- latków rywalizowało ze sobą w różnego rodzaju zabawach przygotowanych przez trenerów oraz instruktorów sportowych.

Imprezę pn ”Z Przedszkola na stadion” otworzyła Pani Burmistrz Miasta Czeladź Beata Zawiła oraz Dyrketor MOSiR Czeladź – Henryk Michalski po czym wszystkie dzieci mogły zatańczyć dwa układy taneczne przygotowane przez instruktorki z Dziecięcego Centrum Tańca „Majery”.

W pierwszej strefie dzieci puszczały bańki mydlane z Akademią Wyobraźni „Kajune”,w drugiej odbywały się zajęcia Fitness prowadzone przez Martynę Janus.

Trzecia i szósta strefa była prowadzona przez zawodników drużyny KS Górnik Piaski. W czwartej oraz piątej strefie 6-latki miały czas by zapoznać się z zajęciami, które zaproponowało Dziecięce Centrum tańca” Majery”. Duże zainteresowanie wzbudziła gra z szarfami.

W siódmej strefie odbywały się zabawy z piłką nożną przygotowane przez Pana Henryka Standio z Czeladzkiego Klubu Sportowego. Ósma strefa przeznaczona była dla Zumby Kids pod okiem instruktorów-Katarzyny Nowak oraz Martyny Nowak. W dziewiątej i dziesiątej strefie odbywały się gry i zabawy, kierowane przez członkini HKS pwd Justyna Puławską. Strefę Jedenastą i trzynastą zaktywizowała Akademia Piłki Nożnej Czeladź koncentrując się na usprawnianiu potencjału ruchowego dzieci w ćwiczeniach koordynacji ruchowej. Dwunasta strefa to „rzucana siatkówka”, która przyniosła dużo pozytywnych wrażeń, a dzieciom towarzyszył nauczyciel Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi – Sergiusz Rebeta. W czternastej strefie mogliśmy zobaczyć zabawy z piłką nożną, przeprowadzone na zasadach najlepszej metody na świecie Coerver Coaching. W piętnastej strefie dzięki Ośrodkowi Sportu „Agatsu” dzieci mogły poznać tajniki Kick Boxingu, natomiast w ostatniej strefie dzieci malowały na sztalugach obrazy zatytułowane „Wakacje na sportowo”

Główną atrakcją a zarazem niespodzianką była wszystkim przedszkolakom bardzo dobrze znana Myszka Miki, która rozdawała dzieciom cukierki oraz lizaki.

Na koniec imprezy każdy młody uczestnik dostał medal oraz słodycze, wręczane między innymi przez władze Miasta Czeladź: Pani Burmistrz Miasta Czeladź Beata Zawiła, organizatorów: Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji- Henryka Michalskiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu ,Inspektor Wydziału Rozwoju Społecznego Justynę Lisowską

Sponsorami imprezy byli:Wydział edukacji i polityki społęcznej, POLIKLINIKA DOKTORA BESSERA,Pani Anna Polniaszek z Akademii Wyobraźni „Kajune”, Pani Malwina Skalik,Agnecja Reklamowa Agness oraz Stacja Delta Oil.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się do organizacji II edycji Dnia Dziecka pn. „Z przedszkola na Stadion”, a zarazem zaprosić za rok.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl